JERZY DUDEK

- tryumfator piłkarskiej Ligi Mistrzów; wybitny reprezentant Polski, ambasador zegarków Citizen od 2014

Poniżej reportaż filmowo-zdjęciowy z sesji zdjęciowej do kampanii 2016

 
 
 

JERZY DUDEK AMBASADOREM MARKI CITIZEN

BETTER STARTS NOW - tak w skrócie można przedstawić codzienne życie Jerzego Dudka po zakończeniu bogatej kariery sportowej. Właśnie dlatego jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii został wybrany przez markę Citizen na ambasadora produkowanych przez koncern zegarków.

Jako piłkarz Jerzy Dudek zapracował na miano jednego z najlepszych bramkarzy świata. Po wyjeździe z Polski z powodzeniem bronił barw Feyenoordu Rotterdam, Liverpoolu oraz Realu Madryt, zyskując sympatię publiczności i czołowych trenerów świata. W historii futbolu trwale zapisał się efektownymi interwencjami w finale Ligi Mistrzów w 2005 roku. Już wtedy wiedział jak ważne w życiu jest doskonałe wyczucie czasu.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Jerzy Dudek prowadzi nie mniej aktywny tryb życia niż kilka lat temu. Jako gość honorowy często jest zapraszany na ważne wydarzenia piłkarskie, a jego nowymi pasjami sportowymi stały się golf i wyścigi samochodowe. Układając swój napięty grafik, 60-krotny reprezentant Polski nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek spóźnienia. Musi być dokładny i punktualny - taki jak zegarki Citizen.

Nowoczesne zegarki Citizen pomagają ludziom będącym ciągle w podróży - takim jak Jerzy Dudek - dotrzeć wszędzie na czas. Dzięki niezawodnym technologiom w nich użytym ułatwiają osobom o ograniczonych możliwościach czasowych precyzyjne planowanie własnego harmonogramu w każdych warunkach.

 

"Chcąc myśleć o odnoszeniu sukcesów, trzeba cały czas dbać o rozwój siebie i własnych umiejętności. Takie właśnie przeświadczenie pozwoliło mi trafiać do coraz słynniejszych klubów i odnosić coraz większe sukcesy.
Dążenie do doskonałości towarzyszy mi również teraz, gdy rękawice bramkarskie zamieniłem na kij golfowy oraz kierownicę samochodu wyścigowego. Jestem człowiekiem aktywnych, który niezależnie od wieku pragnie być coraz lepszym w tym, co robi, ale też uwielbia poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Układając napięty grafik, nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek spóźnienia. Muszę być dokładny i punktualny, dlatego wybrałem technologię marki Citizen".

W poslkie ekstraklasie Jerzy Dudek zadebiutował na początku 1996 roku jako gracz Sokoła Tychy. Bramkarski talent Dudka szybko dostrzegli wysłannicy Feyenoordu i już latem 1996 roku został on zawodnikiem klubu z Rotterdamu. W Holandii Dudek spędził łącznie pięć sezonów, podczas których zdobył m.in. mistrzostwo i superpuchar kraju, a także był wybierany najlepszym bramkarzem ligi. Latem 2001 roku podpisał umowę z Liverpoolem. Z "The Reds" Dudek związany był przez sześć sezonów, w trakcie których wywalczył Puchar Ligi Angielskiej (2003 rok), Puchar Anglii (2006) i Tarczę Wspólnoty (2006). "Dudi" przyczył się też do wygrania Ligi Mistrzów i Superpucharu Europy w 2005 roku. W 2007 roku trafił do jeszcze silniejszego klubu - Realu Madryt. Przez cztery kolejne lata z "Królewskimi" świętował m.in. mistrzostwo i Superpuvhar Hiszpanii (2008) oraz Puchar Króla (2011).

Przez wiele sezonów Dudek był też mocnym punktem reprezentacji Polski, w której łącznie rozegrał 60 spotkań. Reprezentacyjną karierę zakończył w 2013 roku, stając się jednocześnie nastarszym w historii reprezentantem Polski w piłce nożnej.